Založ si blog

´elita sveta´

Čím hlouběji do minulosti se člověk vydá, tím úroveň kvality roste, ne klesá. Většina vůdců z dávných časů skutečně existovala a bylo jich mnoho. Někteří byli oproti průměrnému člověku natolik vpřed, že panovalo přesvědčení o jejich božské krvi. Dnešní vůdcové jsou naprostým vtipem a ten vtip je na náš účet, protože se na potápějící se lodi plavíme do zapomnění, aniž by stál u kormidla kvalifikovaný kapitán. Demokracie neponechává prostor, aby vystoupili do popředí skuteční vůdci. Demokracie bude stále jen líhní pseudovůdcovství slabých, prázdných mužů, kteří nemají čestnost, vizi ani génia. Demokracie produkuje politiky, kteří jsou pro rozvoj světa stejně efektivní jako jednonohý v soutěži nakopávání zadnic. Politik je podivnou směsicí prostitutky a dynamického obchodníka, který řekne a udělá cokoliv, aby potěšil masy ve snaze dosáhnout vrcholu politické hromady a získat přízeň veřejnosti.

koexistencia

12.05.2017

Ľudstvo koexistuje s planétou, a nie planéta s ľudstvom.

Nič je pre prírodu všetko

12.05.2017

Turista bol odjakživa milovník prírody. Prirodzených krás hlbokých a tichých dolín, zurčiacich divých potokov, šuchotania lístia, dych berúcich výhľadov z vrcholkov hôr. Koľkí z nás viac »

morálka za oponou

11.05.2017

Človek je zo svojho vnútra neaktívny. Aby bol aktívny potrebuje externé stimuly. Ak by nebol nútený byť za vlasy ťahaný zo seba, alebo z nebytia do bytia ako stavu dnu a stavu von, by človek viac »

Mósul, iračania, irak, vojaci, policajti, polícia

NATO vo štvrtok rozhodne o novom postupe v boji s IS

24.05.2017 15:31

Šéfovia štátov a vlád NATO vo štvrtok v Bruseli nielen prevezmú luxusnú novú budovu pre aliančné veliteľstvo, ale tiež rozhodnú o zapojení organizácie do boja proti IS.

nemocnica Hronovce

Detenčný ústav je potrebný, Hronovčania majú aj obavy

24.05.2017 15:00

Duševne chorí väzni nebezpeční pre spoločnosť si budú konečne odpykávať trest v špeciálnom zariadení. Bude kombináciou väznice a psychiatrickej liečebne.

umelé oplodnenie

Holandský lekár používal na umelé oplodnenia svoje spermie

24.05.2017 14:54

Lekár z holandskej kliniky asistovanej reprodukcie sa tak stal otcom najmenej 19 detí.

Jaguar Land Rover

Brusel vyšetruje štátnu pomoc Ficovej vlády Jaguaru

24.05.2017 14:04

Slovensko bude musieť Európskej komisii vysvetľovať investičnú pomoc pre automobilku Jaguar. Brusel si chce preveriť, či je pomoc naozaj nevyhnutná.

kristchortura

„Chvála tomu, to činí tvrdým!“

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,395
Celková čítanosť: 254720x
Priemerná čítanosť článkov: 183x

Autor blogu