Založ si blog

´elita sveta´

Čím hlouběji do minulosti se člověk vydá, tím úroveň kvality roste, ne klesá. Většina vůdců z dávných časů skutečně existovala a bylo jich mnoho. Někteří byli oproti průměrnému člověku natolik vpřed, že panovalo přesvědčení o jejich božské krvi. Dnešní vůdcové jsou naprostým vtipem a ten vtip je na náš účet, protože se na potápějící se lodi plavíme do zapomnění, aniž by stál u kormidla kvalifikovaný kapitán. Demokracie neponechává prostor, aby vystoupili do popředí skuteční vůdci. Demokracie bude stále jen líhní pseudovůdcovství slabých, prázdných mužů, kteří nemají čestnost, vizi ani génia. Demokracie produkuje politiky, kteří jsou pro rozvoj světa stejně efektivní jako jednonohý v soutěži nakopávání zadnic. Politik je podivnou směsicí prostitutky a dynamického obchodníka, který řekne a udělá cokoliv, aby potěšil masy ve snaze dosáhnout vrcholu politické hromady a získat přízeň veřejnosti.

Otázka

10.01.2018

Otázka toho, či poznávam, že poznávam, že som poznávajúci, alebo poznávam, že sa nepoznávam ako poznávajúci.

toto je vojna. ..

10.01.2018

Žiadny anjel padlý na hlavu vybieham z ústavu menom mojej existencie žiadna omnipotencia priposraného boha v chode do stratena rozbíjam o holé múry svoje beznádeje až mi krv tuhne v žilách viac »

Veľa

05.01.2018

Veľa ich má príliš, ale nikto nemá dosť. Varg V.

české voľby, prezident, Drahoš

Boj o Hrad rozhodnú nerozhodní

23.01.2018 11:00

Zeman s Drahošom sa v priamom súboji stretnú v utorok pred kamerami Primy a potom vo štvrtok v Českej televízii. Zeman si dal už dve zahrievacie kolá bez súpera.

počasie ľudia, kalamita, sneh, nemocnica, záchranná služba, záchranka

Maďarskí záchranári chcú iniciovať cezhraničnú spoluprácu krajín V4

23.01.2018 10:17

Maďarskí záchranári si koncom marca prevezmú 193 nových sanitiek, ktoré budú mať výbavu na svetovej úrovni, a do konca roka môžu nakúpiť ďalších 117 vozidiel.

Graf, euro, pero

Nemecký vývoz do Ruska opäť rastie, prvýkrát za päť rokov

23.01.2018 10:01

Vývoz Nemecka do Ruska zaznamenal v minulom roku rast, prvý za päť rokov. Prispelo k tomu zotavenie ruskej ekonomiky.

kríza, Sýria, Erdogan, demonštrácie

Olivovú ratolesť mierom ani necítiť

23.01.2018 10:00

Podľa Turecka operácia Olivová ratolesť má štyri etapy. Oficiálne cieľom Turkov je vytvoriť na území južného suseda tzv. nárazníkové "bezpečnostné" pásmo.

kristchortura

„Chvála tomu, to činí tvrdým!“

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,651
Celková čítanosť: 361616x
Priemerná čítanosť článkov: 219x

Autor blogu