Založ si blog

´elita sveta´

Čím hlouběji do minulosti se člověk vydá, tím úroveň kvality roste, ne klesá. Většina vůdců z dávných časů skutečně existovala a bylo jich mnoho. Někteří byli oproti průměrnému člověku natolik vpřed, že panovalo přesvědčení o jejich božské krvi. Dnešní vůdcové jsou naprostým vtipem a ten vtip je na náš účet, protože se na potápějící se lodi plavíme do zapomnění, aniž by stál u kormidla kvalifikovaný kapitán. Demokracie neponechává prostor, aby vystoupili do popředí skuteční vůdci. Demokracie bude stále jen líhní pseudovůdcovství slabých, prázdných mužů, kteří nemají čestnost, vizi ani génia. Demokracie produkuje politiky, kteří jsou pro rozvoj světa stejně efektivní jako jednonohý v soutěži nakopávání zadnic. Politik je podivnou směsicí prostitutky a dynamického obchodníka, který řekne a udělá cokoliv, aby potěšil masy ve snaze dosáhnout vrcholu politické hromady a získat přízeň veřejnosti.

Fu. .k the whorld-Operation WWolf

25.03.2018

https://www.youtube.com/watch?v=IdVkxphnZL4

Prekariát – spoločenská trieda v utváraní

20.02.2018

Prinášame rozhovor s britským ekonómom Guyom Standingom, ktorý vyšiel na A2larm. Guy Standing je členom vedenia organizácie BIEN (Basic Income Earth Network), autorom kníh The Precariat (2011) viac »

ticho

02.02.2018

Bolo ticho pred mojím narodením hlbšie ako bude po mojej smrti?

lietadlo, obloha, krídlo

Aj bohatí Aziati šetria, kupujú si 'ojazdené' tryskáče

21.04.2018 11:40

Medzi veľmi bohatými Aziatmi rastie záujem o nákup starších súkromných prúdových lietadiel. Lákajú ich nižšie ceny a kratšie čakacie doby.

bučany, nehoda autobusu, hasiči, nehoda,

Čelná zrážka na Kysuciach si vyžiadala päť ťažko zranených osôb

21.04.2018 11:26

Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie vo veci prečinu ublíženia na zdraví. Okolnosti dopravnej nehody sú predmetom ďalšieho vyšetrovania.

frida barbie

Mexický súd zakázal predaj bábiky Barbie s podobou Fridy Kahlo

21.04.2018 11:21

Príbuzní tvrdili, že výrobca jej podobu použil neoprávnene.

Koruna

Moody's zvýšila výhľad ratingu Česka zo stabilného na pozitívny

21.04.2018 10:33

Ratingová agentúra Moody's zvýšila výhľad úverového ratingu Českej republiky, ktorá má známku A1, zo stabilného na pozitívny.

kristchortura

..radšej zomrieť v tom triednom nerovnom boji divokom ako byť ekonomickým otrokom...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,662
Celková čítanosť: 422767x
Priemerná čítanosť článkov: 254x

Autor blogu