Založ si blog

Lego pro děti jako koncetrační tábor aneb zvrhlost jako umění

 

 

lego konvcentracni tabor holocaust

Komentovat rádoby umělecké dílo Zbiegniwa Libery, který stvořil ze známé skládačky Lego varianty na koncetrační tábor, se vlastně nedá.

Není divu, že se podobná zvrhlost stala terčem kritiky nejen v Polsku, ale v celém světě.
Co však zaráží mnohem víc je, že galeristé využili zájmu a začali lego vystavovat v různých světových galeriích. Důkaz toho, že pokud dáte punc uměleckosti jakékoliv blbosti, stane se údajně uměním. A je tím větším, čím víc se u něho sejde touhy po zviditelnění a lidské demence.

V levém rohu můžeme dokonce číst, že tato práce Zbiegniewa Libery byla sponzorovánána firmou Lego.
Ta se sice chtěla bránit, ale nakonec od soudu upustila, aby negativní dopad na firmu nebyl ještě větší, díky hysterickým novinářům a jejich honbě za senzací.

Vrcholem také je, že část rádoby uměleckého díla koupilo Jewish Museum v New Yorku. Zdá se, že nároky na kulturu i umění mají pracovníci muzea poněkud pokleslé. A to udivuje!

ticho

02.02.2018

Bolo ticho pred mojím narodením hlbšie ako bude po mojej smrti?

Deus ex končatina

29.01.2018

Deus je mŕtvy nejde ale z hlavy otázka ako ozvena šťastena sama buď, alebo nenuď deus existencia žaluď buď, alebo žaluď pritlač si ho na hruď... je to len končatina deus ex žaluď ...

Orgán voľný trh

28.01.2018

Mor ho orgán môjho rodu kto kradmou rukou voľného trhu siahne na tvoju slobodu sa rozmnožovať, konzumovať, a prežívať všetko čo nemá na kráse vadu. Si znova pozadu a pre pravdu vypustíš viac »

lanovka, Opalisko

Na lyžovačke v Rakúsku zomrel 69-ročný Slovák

18.02.2018 19:35

Slovenského lyžiara v bezvedomí našli v nedeľu na lyžiarskom svahu na vrchu Stuhleck v rakúskej spolkovej krajine Štajersko.

Volkswagen Touareg

Nemecká polícia považuje zákazy vjazdu dízlov za nevymáhateľné

18.02.2018 18:50

V Nemecku sa diskutuje o možnosti zaviesť zákaz vjazdu starších dízlových vozidiel do miest. Predstavitelia policajných odborov to považujú za nevymáhateľné.

hamáček

Českí sociálni demokrati majú nového predsedu, delegáti zvolili Jana Hamáčka

18.02.2018 18:36

Delegáti mimoriadneho 40. zjazdu Českej strany sociálnodemokratickej zvolili za jej nového šéfa podpredsedu Poslaneckej snemovne Parlamentu ČR Jana Hamáčka.

fico

Fico chystá zmeny, chce iný spôsob riadenia Smeru, skončiť majú viacerí krajskí predsedovia

18.02.2018 17:51

Slovenský premiér a šéf Smeru Robert Fico vystúpil v Hradci Králové na mimoriadnom 40. zjazde Českej strany sociálnodemokratickej.

kristchortura

..radšej zomrieť v tom triednom nerovnom boji divokom ako byť ekonomickým otrokom...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,660
Celková čítanosť: 372999x
Priemerná čítanosť článkov: 225x

Autor blogu