Založ si blog

Slobodní otroci, prebuďte sa!

Deň čo deň a čoraz častejšie sa zamýšľam nad ľuďmi, s ktorými ráno cestujem do práce. Ich tváre nevyžarujú nadšenie ani spokojnosť. Nejde o rannú únavu. Ide o odlišný typ únavy. Najvýstižnejšie mi napadá únava ducha, ktorá sa odráža na celkovom vyžarovaní. Svoju cestu za prácou mapujú pre jediný cieľ. Pre cieľ, ktorí im dáva pocit slobody. Vraj…
Ten pocit slobody predpísala teta zvaná spoločnosť. Ona veľmi múdro diktuje svojim ratolestiam, čo je dobré a čo nie. Ona ukazuje svojim ovečkám, kde je sever a trestá, keď sa zblúdilá ovca chystá otočiť doľava či vyskočiť z jednosmerne tečúceho prúdu a povedať, že dva krát dva nemusí byť vždy štyri. Svojim poslušným ratolestiam tiež vysvetľuje, že prioritou sú papieriky, ktoré Vám dajú akúsi vstupenku do spoločnosti, zabezpečia prestíž, uspokoja potreby a dajú pocit slobody.
Usilujeme sa o peniaze na život, ktorý nás nebaví
Pani vážená súdružka Spoločnosť vysvetľuje: Mať dobrý plat znamená, že pri dobrej vôli bankového systému so slušným úverovým profilom získate hypotéku a budete mať vlastný byt, sadnete si za volant v novučičkom, reklamou ospevovanom aute, doprajete si toľko jedla koľko budete chcieť a viete čo? Za peniaze si skutočne kúpite zdravie a aj lásku… Kúpite si všetko, len si vyberte dobrú školu, najideálnejšie aj tú, ktorú nechcete… A následne na to zvažujte pri výbere povolania ako prvé kritérium peniaze (podľa výskumu európskych hodnôt to podobne ako Vy robí ešte 90 percent ďalších ľudí). Nepozerajte sa na to, že s tým, čo robíte, necítite vnútorné spojenie. To nie je podstatné. Zabijete „len“ svojho ducha, ale hmotné „čačky“ tvoria výsledok… Veď predsa máme čas dosť. A pokojne si ho môžeme dovoliť márniť na život, ktorý nechceme len pre niečo, čo nám zaručí plno mamony, a to, čo je v mojej náruči všeobecne uznávané. Ovečky moje, uvidíte, budete prekypovať slobodou, narastú Vám krídla a všetci budú obdivovať Vašu dôležitosť, ktorá sa odrazí na blahobyte. Ľudia si vás budú viac vážiť, ba Vám oblizovať zadky a „kamarátov“ budete ma celú fúru. A Vy budete spokojní v lone mojom, budem Vás láskať bankovkami a trápnymi konvenciami, ktoré som vytvorila až do smrti. A tu už skutočne končí súčasná rozprávka, ktorá ma privádza do nepríčetnosti. Ľudia, ženiete sa za peniazmi a myslíte si , že získavate slobodu, lebo si môžete dovoliť, čo len na svete chcete?
Pozrite sa , akí sme slobodní
Napríklad stačí si len zájsť do potravín a vybrať si z 80 percent chemických potravín. Po čase však ochorieme, ale z čoho? Nebodaj z geneticky upraveného ovocia a zeleniny? Z tej špinavej vody z kohútikov? Aspratamu? Glutamátu? Či iných pochybných svinských sladidiel v potravinách? Z fluoridu v zubných pastách? Z hliníkových solí, ktorými nás postrekujú? Alebo sú to len čiaročky lietadla smerujúceho do Poľska? Z liekov, ktoré majú viac vedľajších účinkov ako jeden priestupný rok? Očkovaniu, ktoré sa z ničoho nič vyskytuje v rôznych krajinách, lebo „panstvo“ vsadilo vírus? Alebo nebodaj z toho špinavého vzduchu?
A toto má byť akože naša sloboda? Stačí si otvoriť oči a všimnúť si naše zovretie v chápadlách tohto prehnitého spoločenského systému, ktorý nám vsugerúva, že peniaze sú to podstatné, čo nás robí ľuďmi a kvôli čomu nám narastú slobodné krídla.
Jablko z vlastnej záhrady chutí najlepšie
Myslím si, a pevne dúfam, možno naivne, ale predsa, že dospejeme do štádia, kedy sa každý z nás bude chcieť vymaniť z tejto patovej situácie a špiny, v ktorej sa hrabeme, no čo je najhoršie, podporujeme, lebo stále plníme príkazy ako naivní pešiaci.
Jediným spôsobom, ako sa nepodieľať na špinavej hre, je snáď snaha po sebestačnosti. Osamostatnenie sa napríklad prostredníctvom vlastnej záhradky, vlastného hektára, kde budeme potravinovo sebestační a pestovať si hodnotné jablká. Osamostatniť sa môžeme aj solárnymi panelmi, ktoré zabezpečia elektrinu a čistou vodou z vlastnej studne. Štátu zaplatíme jedine daň. Je toho oveľa viac a riešenia musíme hľadať, lebo nevyhráme túto tretiu svetovú vojnu morálnych kríz, ktorá už dávno začala.
Ale dovtedy sa stále budeme niečomu či niekomu prispôsobovať, aby sme neprišli o to najcennejšie, čo nám dáva falošné krídla. Budeme mlčať ako ryby a ústa nám zatvoria nuly na účtoch. Presne o to tu ide a to sa od nás chce. A tak si slobodní otroci vykročia aj ďalší deň do práce, možno unavení zo svojej zaneprázdnenosti, ale hlavne, že s pocitom „slobody“.
Veď koľkí z nás by robili to, čo robia, keby peniaze v našom živote nehrali žiadnu úlohu? Ako by ste potom skutočne naložili so svojim životom? Ako malé deti ste túžili byť niekým iným kým sme teraz, ale na trhu práce by sme nemali uplatnenie a prestávame veriť vo vlastné sily či talent. Veď by sme sa NEUŽIVILI. Máte pravdu, chce to ďalšie „áno“ spoločnosti. Robme aj naďalej veci, ktoré nemáme radi, aby sme mali na život, ktorý nás nebaví.
Veď Goethe to chápal snáď najlepšie, keď povedal “Nikto nie je viac zotročení, ako tí, čo si mylne myslia, že sú slobodní“. Amen.

Rodičia

17.11.2017

Rodičom sa zavďačíme keď sa nimi staneme sami, alebo keď sa zabijeme.

Mŕtvi

17.11.2017

Mŕtvi mi idú príkladom.

jed

16.11.2017

Sypú ti na hlavu jed do krvi prejde hneď ťažké kovy ťažké stavy postupná likvidácia ľudstva zabíjanie pozemského života za lacný peniaz pre ultra-miliardárov pochovaní v plytkých masových viac »

Miroslav Beblavý

Verejní zamestnanci budú podľa Beblavého diskriminovaní, podľa Richtera sa mýli

20.11.2017 14:23

Návrh na zvýšenie príplatkov za prácu v noci a za prácu počas sviatkov a víkendov, predstavený stranou Smer-SD, považuje poslanec NR SR Miroslav Beblavý za diskriminačný.

Merkelová, Schulz

SPD sa naďalej odmieta ísť s Merkelovou do vlády

20.11.2017 14:14

"SPD nie je náhradné koleso kymácejúceho sa vozu pani Merkelovej," povedal podpredseda sociálnych demokratov Thorsten Schäfer-Gümbel.

Abel Ravasz

Ravasz: Rómom nepomôžu projekty na papieri, ale dobré zákony

20.11.2017 14:00

Ak budú mať Rómovia prístup k vzdelaniu, bývaniu a zamestnaniu, ich pôrodnosť klesne prirodzene, tvrdí v rozhovore pre Pravdu splnomocnenec pre rómske komunity Ábel Ravasz.

Vysoké Tatry

Do konca augusta sa na Slovensku ubytovalo 3,71 milióna hostí

20.11.2017 13:54

Tohtoročná letná turistická sezóna bola úspešná a prekonala rekordnú návštevnosť z leta minulého roka.

kristchortura

„Chvála tomu, to činí tvrdým!“

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,631
Celková čítanosť: 330712x
Priemerná čítanosť článkov: 203x

Autor blogu