Dodnes neviem a nepoviem ti prečo by som mal prísť na svet. Nie som na svete,a neviem, že prečo by som do sveta chodil. Od kedy viem, že viem, že nič neviem. Prichádza ten pocit ´vážnosti´. ´Vážnosti´ života, lebo končí smrťou. Keby život smrťou nekončil ani by asi nebol vážnou vecou, a všetci by ho žili pre srandu, alebo zo srandy sa ťažko povie.
Mne sa povie ťažko všetko skoro začínam tušiť. Dať si rady zo sebou, a byť vždy na všetko pripravený, ostrejší ako britva, ktorá pomaly usekáva s tela jednotlivé momentky …idem niečo povedať, ale neviem kam tým mierim. Ťažko mi je povedať niečo len lebo sa mi ťažko hľadajú slová, alebo presnejšie sa mi ťažko nehľadajú, ale ťažko nachádzajú. Ako sa vraví, že kto hľadá ten nájde. Tak ja hľadám slová, ale nachádzam ich len ťažko.
Vodca ducha, alebo duch vodcu jedno s toho, koho, nikoho.
„Pojem získáváme jedině přehlížením všech individuálních rysů, tím začíná naše poznání: kategorizováním a rozlišováním
rodů, což je sice svévole, ale pokud neplatí tato konvence (nazývaná pravdou), pak je všechno lidské žití nejisté…“ (F.
Nietzsché)
Paradoxne ten istý ´autor´ Nietzsché vyhlásil, že ´rod je len metaforou´. Preto by sme si to mohli ´zrekapitulovať´. Keď je rod metaforou a na základe pojmu človek dokáže kategorizovať rod a rozlišovať rod teda metaforu….je toto ´rodový kategorický imperatív´ onoho ´delenia a panovania´ snáď na ´bunečnej úrovni´?
Nie sú slová nakoniec maskami bunečného Boha?
.“ Rasa → z lat. ratio (=úroda), rod a růst, to je evergreen, ty třídní antagonizmy (kmeny, rody, čeledi, druhy, další úlety a který jsi ty?
„Pojem druhu se vyvíjí sám od sebe, druhové pojmy ze sebe navzájem.“ (Hegel)
„Jediným způsobem jak zdolat mnohost, je vytvořit druhy, např. pojmenovat slovem „smělý“ úhrn různých způsobů jednání… mnohost dostaneme pod jednu střechu, pokud ji pochopíme jako nesčetné jednání jedné kvality…“ (F. Nietzsche)
Pojmové myslenie je konvenčné? Ako chceš ináč myslieť ako, v pojmoch? Nie sú to halucinácie?
Ráno, ale nie som v lese. Keď chcem myslieť kategoricky. Nehovorí sa tomu pojmovému mysleniu aj myslenie kategorické?
Otázkou asi bude, že či sa šlachtí ´rod´, alebo ´druh´…je meno rodové, lebo je rasové ? Je meno úrodným? Je slovo úrodným? Je slovo rodným? Zrodilo sa slovo? Hovorí sa, že na začiatku ´bolo slovo´ a preto slovo stvorilo všetko, alebo všetko stvorilo slovo? Ešte takto; ´je skôr meno, alebo vec, ktorú pomenúvam´ ? Keď na počiatku bolo ´meno´, alebo bolo ´slovo´ potom slovo dalo vzniknúť veci, a nemôžem povedať, žeby ´vec´ bola niečo menej ako ´meno´. Nemôžem povedať, žeby vec nebola tým ako sa volá. Meno dalo veci vzniknúť, alebo dala vzniknúť vec svojmu menu ?
Celá debata | RSS tejto debaty